16 lis

ZAKAMARKOWY PLECACZEK Z KSIĄŻKAMI

zakamarkowy_plecak_ksiazek

Drodzy rodzice!

W tym roku szkolnym nasze przedszkole przystąpiło do projektu przedszkolaki czytają.

W ramach realizacji projektu zapraszamy was do przeczytania wraz z dziećmi książek z plecaczka. Po tygodniu plecaczek – wraz z książkami, pracą plastyczną i tym listem- należy odnieść do przedszkola, by kolejne dziecko mogło zabrać go do domu. Zachęcamy, by dziecko wykonało pracę plastyczną zainspirowaną wybraną książką.

Katalog książek zatrzymujecie dla siebie.  Dziecko zostanie poproszone o opowiedzenie w swojej grupie przedszkolnej o wybranym bohaterze czy ulubionej książeczce z plecaczka.

Jedną z form podsumowania akcji w przedszkolu będzie wystawa przyniesionych przez dzieci prac plastycznych.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Akcja ma na celu promocję czytelnictwa, kształtowanie dobrych nawyków czytelniczych oraz dotarcie z wartościową książką do dzieci, ich rodzin i przedszkoli.

Przedszkola, które przeprowadzą najciekawsze działania związane z czytanymi książkami otrzymają nagrody książkowe do swojej biblioteczki.

Pomysłodawcą i organizatorem projektu przedszkolaki czytają! Jest poznańskie wydawnictwo zakamarki.

Więcej informacji o projekcie znajdziecie państwo na stronach:

www.zakamarki.pl

www.facebook.com/wydawnictwozakamarki