12 cze

Warsztaty ekologiczne

Warsztaty Ekologiczne

W dniu 09.06.21 grupa ,,Mrówek’’ wzięła udział w warsztatach ekologicznych zorganizowanych przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy. Jako wprowadzenie do warsztatów dzieci obejrzały film przyrodniczy w kinie cieni. Następnie prowadząca warsztaty wręczyła wszystkim dzieciom nasionka kwiatów, które można wysiewać w trawach aby każde z nich miało bezpośredni udział w powstawaniu pięknych łąk. Przedszkolaki uczyły się też rozróżniać odgłosy różnych gatunków ptaków, słyszane latem wśród drzew. Każde z dzieci mogło wybrać samodzielnie maskę danego ptaszka i dowiedzieć się o jego zwyczajach żywieniowych. Warsztaty zakończyły się wspólną zabawą ruchową pt. ,,Uwaga jastrząb’’. (Do obejrzenia zdjęć z warsztatów zapraszamy do naszej galerii)