05 maj

Rowerowy Maj !

 
Nasze Przedszkole juz kolejny raz przystępuje do kampanii Rowerowy maj
Kampania trwa od 6 maja do 29 maja
 
 

Drodzy Rodzice,
 

Serdecznie zapraszamy do aktywnego włączenia się w tegoroczną edycję kampanii społeczno-edukacyjnej Rowerowy Maj, która zachęca do wyrabiania dobrych i zdrowych nawyków transportowych.
Zasady udziału w kampanii są proste: przez cały maj zachęcamy przedszkolaki, aby codziennie docierali do przedszkola w sposób aktywny – na rowerze,  wrotkach lub hulajnodze (z wyłączeniem hulajnóg
elektrycznych).
 
Zakładamy, że dystans, który mają przejechać przedszkolaki to co najmniej 300 metrów. Może to być dla Państwa  idealna okazja, by zostawić samochód w garażu i pokonać aktywnie z dzieckiem całą drogę lub przynajmniej jej część – gdy odległość nie pozwala na całkowitą rezygnację z „4 kółek”.

W zamian za aktywną podróż uczestnicy otrzymują dwie naklejki: jedną do rowerowego dzienniczka, drugą na wspólny plakat. Naklejka przydzielona w danym dniu obejmuje dojazd do przedszkola i powrót do domu.
Najaktywniejsze grupy przedszkolne nagradzane są przez organizatorów w formie wycieczek lub warsztatów.
Aktywni uczestnicy także są wyróżniani – otrzymują zniżki i darmowe wejściówki do partnerujących kampanii centrów rozrywki i edukacji.

Rowerowy Maj wpływa przede wszystkim na kształtowanie pozytywnych nawyków transportowych, wspiera samodzielność dzieci, promuje zdrowy styl życia i zasady zdrowej rywalizacji i gry „fair play”.
 
Aby dzieci mogły aktywnie i bezpiecznie uczestniczyć w Rowerowym Maju, konieczne
jest ich właściwe przygotowanie oraz wspieranie ich zaangażowania. Rola rodziców/opiekunów jest więc kluczowa w powodzeniu kampanii. To na Was spoczywa decyzja o uczestnictwie, ale również właściwe przygotowanie dzieci i sprzętu. Sprawny jednoślad, wspólne wybranie najbezpieczniejszej drogi do przedszkola i przejechanie trasy,
omówienie zasad uczestnictwa w ruchu drogowym, to podstawa. Niemniej ważna jest sama postawa dorosłych. Warto przynajmniej podczas kampanii zamienić samochód na rower i towarzyszyć dziecku w drodze do przedszkola, czy samemu wybrać aktywne formy przejazdu do pracy – najlepiej, gdy przykład idzie z góry, a nawyki transportowe kształtują się u dzieci przez modelowanie.
 
Zachęcamy do zapoznania się z panelem informacyjnym, w którym można znaleźć wszystkie niezbędne informacje na temat kampanii oraz zasad bezpiecznego uczestnictwa: https://um.warszawa.pl/waw/rowery/dla-rodzicow-i-opiekunow

 

Copyright 2014 - Przedszkole Nr 315 w Warszawie