Godziny pracy:

8.00 – 16.00

 

Nauczycielki:

dyr. Hanna Warmińska

Ałła Pasek

pomoc nauczyciela : Ewa Szaleńczyk

 

 

 

 

 

 

 

linia900

 

Założenia programowe: Czerwiec

 

 

TEMATYKA:

 

1.    Dzień Dziecka.
2.    Wielka wyprawa.
3.    Smaki i zapachy lata.
4.    Wakacyjne przygody.

 

 

ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO- DYDAKTYCZNE:

 

●    zapoznanie z prawami i obowiązkami dziecka, poznanie piosenki „Jak wspaniale jest być dzieckiem”, rozwijanie umiejętności wokalnych, kształtowanie umiejętności układania rytmów;
●    zaprezentowanie dzieci z różnych stron świata, ćwiczenie motoryki małej, rozwijanie tolerancji dla ludzi o odmiennym wyglądzie i stylu życia;
●    poznanie zwierząt egzotycznych, zapoznanie z zabawami z różnych stron świata, kształtowanie umiejętności poprawnego wypowiadania się i uważnego słuchania, kształtowanie umiejętności doboru odpowiednich przedmiotów i właściwej odzieży do celu wycieczki;
●    zapoznanie z różnymi środkami transportu, kształtowanie umiejętności poprawnego wypowiadania się i uważnego słuchania, rozwijanie umiejętności dzielenia wyrazów na sylaby;
●    zapoznanie z wesołym miasteczkiem i zasadami właściwego zachowania w miejscach zabaw, kształtowanie uważnego słuchania, kształtowanie umiejętności prawidłowego wypowiadania się, wdrażanie do odpowiedzialności za własne zabawki;
●    poznawanie zmysłów: smaku, węchu, dotyku i podawanie ich nazw, rozpoznawanie owoców za pomocą zmysłu dotyku, ćwiczenie umiejętności wymieniania charakterystycznych cech owoców, kształtowanie odpowiedniego zachowania podczas przyrządzania posiłków;
●    zapoznanie z właściwymi zachowaniami latem nad wodą, kształtowanie spostrzegawczości poprzez odpowiednie zabawy, kształtowanie umiejętności odróżniania odpowiedniego zachowania od nieodpowiedniego, wdrażanie do odpowiedniego zachowywania się podczas wakacji.

 

 

 

PIOSENKA DO NAUKI :

 

„Razem z latem” – sł. U. Piotrowska, muz. M. Melnicka-Sypko

 


Chodzi złote lato w kapeluszu z kwiatów.
W rękach ma latawiec, biega z nim po trawie.


Refren:
Hopsa, hopsasa, razem z latem ja.
Hopsa, hopsasa, razem z latem ja.
Czasem dla ochłody lato zjada lody.
Zjada je powoli, gardło go nie boli.
Refren:
Hopsa, hopsasa …

 

image_pdfimage_print