Obrazek Archives

11 paź

Ogródek warzywny !!!

WESOŁO JESIENIĄ W OGRÓDKU NA GRZĄDCE

Z jesienią wiąże się wiele ciekawych tematów, jednym z nich jaest poznawanie warzyw w ich naturalnym środowisku. W naszym ogródku warzywnym wyrosły warzywa wysiane przez dzieci na wiosnę. Teraz jesienia czas na zbiory. Dzieci z gr. III " Motylki" z radością wyrywały marchewki, buraki, selery, pory. Ogromne wrażenie zrobiły piękne olbrzymie dynie, które są dekoracją naszego przedszkola.

19 wrz

Próbna ewakuacja !!!

W trosce o poprawę bezpieczeństwa w naszym przedszkolu w dniu 17.09.2021 o godz. 10.00 zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i przedszkolaków z budynku przedszkola.

Za przebieg ćwiczeń odpowiadała Dyrektor przedszkola. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji – szybkiej, zorganizowanej i pozbawionej elementów paniki. Zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku.

Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Na kilka minut wszystkie sale przedszkolne i pomieszczenia administracyjno – gospodarcze pozostały puste.

Wszystkie dzieci bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek.
Na umówiony sygnał dźwiękowy zgodnie z Procedurą ewakuacji wszyscy opuścili budynek przedszkola wyjściami ewakuacyjnymi w czasie 2 min.