27 lut

Blisko telefonu, daleko od dziecka”

Szanowni Państwo,

 

"Blisko telefonu, daleko od dziecka" kampania do rodziców dzieci do 6 r.ż.

 

 

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę wystartowała właśnie z kampanią społeczną promującą cyfrową higienę i bezpieczny rozwój dzieci. Kampania "Blisko telefonu – daleko od dziecka" skierowana jest do rodziców dzieci do 6 roku życia i zwraca uwagę na negatywny wpływ korzystania przez rodziców z telefonów w obecności dziecka.

W ramach kampanii powstał szereg materiałów edukacyjnych w tym: 4 grafiki z przekazami kampanii, podcasty z ekspertami, porady dla rodziców. A wszystko to umieszczone na stronie: https://www.domowezasadyekranowe.fdds.pl/

 

Dzięki kampanii rodzice małych dzieci mają szansę dowiedzieć się:

  • dlaczego korzystanie przez rodzica z telefonu przy dziecku ma negatywny wpływ na jego rozwój,   
  • dlaczego warto ograniczać czas przy telefonie przy dziecku, 
  •  jak ograniczać ten czas przy dziecku,
  •  jak rozpoznawać, że nadużywa się ekranów przy dziecku.

 

Copyright 2014 - Przedszkole Nr 315 w Warszawie