24 maj

Inspektorzy z wizytą w przedszkolu


W dniu 24 maja inspektorzy z

Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego

odwiedzili nasze przedszkole.

 

Podczas wizyty omówione zostały z dziećmi podstawowe zasady prawidłowego poruszania się po drogach, chodnikach i poboczach. Dzieci z zaciekawieniem słuchały, jak ważne dla ich bezpieczeństwa jest stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, noszenie elementów odblaskowych, głównie w godzinach popołudniowych i wieczornych oraz zakładanie kasków i ochraniaczy, kiedy poruszają się rowerkami czy na rolkach. Przedszkolaki miały możliwość wejścia do oznakowanego pojazdu, służącego do kontroli elektronicznego poboru opłat. Podczas wizyty, przedszkolaki otrzymały od inspektorów odblaskowe gadżety m.in. naklejki , kamizelki, pozwalające im być widocznymi po zapadnięciu zmroku, komiksy edukacyjne o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz uśmiechniętego krokodylka Tirka. Radość dzieci była ogromna. Mamy nadzieję, że spotkanie z inspektorami Transportu Drogowego, posłuży dzieciom w rozwijaniu prawidłowego nawyku, w bezpiecznym uczestniczeniu w ruchu drogowym.

 

Dziękujemy!

 

(zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej galerii)

 

Copyright 2014 - Przedszkole Nr 315 w Warszawie