09 kwi

PGE – „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni”

 

 

WTOREK 9.04.2019r.

 

Fundacja PGE przygotowała dla dzieci niezwykłą edukacyjną przygodę. Na terenie naszego Przedszkola Fundacja wystawiła spektakl teatralny „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni”– o bezpiecznym i oszczędnym korzystaniu z energii elektrycznej.

 

Młodzi widzowie mieli okazję dowiedzieć się jak powstaje prąd, kiedy może być niebezpieczny, jak należy się w takich sytuacjach zachować, co oznaczają znaki na transformatorach, a także to, jak oszczędzać energię elektryczną. Dzięki przedstawieniu, a także dzięki grom i zabawom edukacyjnym, utrwalana jest kluczowa wiedza. Przyciągające uwagę lalki, scenografia oraz piosenki sprawiły, że była to prawdziwa gratka zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli, którzy w ciekawy sposób realizują w ten sposób podstawę programową. Całość trwała 45 minut, czyli jedną godzinę lekcyjną.

 

Prosimy Rodziców o przeczytanie wspólnie książeczki, którą dzieci dostały i porozmawianie z dziećmi na temat oszczędności energii elektrycznej oraz zachowania bezpieczeństwa, podczas używania urządzeń elektrycznych.

 

 

Copyright 2014 - Przedszkole Nr 315 w Warszawie