24 wrz

Rodzice czytają dzieciom!!!

MAMO , TATO POCZYTAJ MI BAJECZKĘ

 

Wspólnie z Rodzicami oraz ich aktywnym udziałem, rozpoczęliśmy akcję " Mamo, Tato poczytaj mi bajeczkę", która ma na celu kształtowanie nawyków czytelniczych, nabywanie nawyku dbania o książki i szanowania ich, a także przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych oraz budowanie więzi między rodzicem  i dzieckiem. Przedsięwzięcie polega na tym , że chętni Rodzice przychodzą do naszego przedszkola i czytają dzieciom. Czytane utwory, bajki, baśnie,opowiadania są przynoszone przez dzieci z domu, albo pochodzą z naszego kącika czytelniczego.

 

Akcję zainaugorowała mama Stasia M. z gr. V , która jako pierwsza zgłosiła się do czytania. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchają bajek,a także oglądają kolorowe ilustracje.

 

Zdaniem psychologów czytanie dziecku dla przyjemności 20 minut dziennie- CODZINNIE, jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją  w jego przyszłość.

 

Czekamy z niecierpliwością na dalszych ochotników, a dzieciom gratulujemy wspaniałych Rodziców.

 

Copyright 2014 - Przedszkole Nr 315 w Warszawie