01 maj

Drodzy Rodzice dzieci nowoprzyjętych

3-latków

na rok szkolny 2015/2016

Ponieważ początkowo wszystko w przedszkolu jest dla dziecka nowe i obce należy mu ułatwić wejście w nowe środowisko. Dziecko pozostawione w nowym miejscu bez bliskich odczuwa lęk i niepewność. Wciąż delikatny jeszcze układ nerwowy i niestabilne poczucie bezpieczeństwa, powoduje niedopuszczenie przez dziecko zmian i nowych sytuacji. Właśnie z myślą o tym zostały wprowadzone w naszym przedszkolu spotkania adaptacyjne, które mają na celu łagodne wprowadzenie dziecka w świat przedszkola. W trakcie tych dni dzieci mogą poznać nauczycielki, nowych kolegów, zapoznać się z przedszkolem.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ ADAPTACYJNYCH

DLA DZIECI Z RODZICAMI

I. 5 maja (wtorek) godz. 16:00

– zebranie dla rodziców: uczestniczą w nim SAMI RODZICE lub OPIEKUNOWIE DZIECI – zapoznają się z zasadami funkcjonowania przedszkola, w zebraniu bierze udział: Dyrektor Przedszkola, Psycholog, nauczycielki grupy,

II. 12 maja (wtorek) godz. 16:15

III. 19 maja (wtorek) godz. 16:15

IV. 22 maja (piątek) godz. 9:15

– zapraszamy na teatrzyk pt.” Jaś Wędrowniczek”

V. 25 maja (poniedziałek) godz. 16:15

VI. 9 czerwca (wtorek) godz. 16:00

– zapraszamy na Festyn Rodzinny

Prosimy pamiętać o zabranie obuwia na zmianę.

Dodatkowo zapraszamy na naszą stronę,

do zakładki ADAPTACJA,

gdzie znajdziecie Państwo poradnik dotyczący

pierwszych dni Państwa dziecka w przedszkolu.