15 maj

Ważne Informacje !

Szanowni Państwo

Od poniedziałku 18 maja br. planowane jest otwarcie przedszkola. Wszyscy powoli staramy się wrócić do normalności.Naszym zadaniem jest objąć opieką dzieci, których rodzice muszą wrócić do pracy w siedzibie pracodawcy i powierzą nam swoje pociechy. Nadal obowiązuje stan pandemii COVID-19, wszyscy jesteśmy zagrożeni zarażeniem się wirusem. Mimo luzowanych obostrzeń wciąż wszystkich nas obowiązują zasady bezpieczeństwa, które muszą stać się podstawą nowej codzienności życia.

Przedszkole jest miejscem publicznym, w którym gromadzą się dzieci i osoby dorosłe. Pomimo zachowania wszelkich rygorów sanitarnych jest miejscem, w którym mamy do czynienia z wieloma bakteriami i wirusami. Łatwo zarazić się tu nie tylko groźnym wirusem.

Pobyt dziecka w przedszkolu będzie wyglądał inaczej niż do tej pory. W trosce o dobro naszych dzieci będziemy przyjmować tylko dzieci zdrowe, bez oznak jakiejkolwiek infekcji. Wyznaczone będą godziny przyprowadzania dzieci do grup (dzieci z poszczególnych grup nie mogą się mieszać. Dzieci nie będą mogły przynosić żadnych zabawek i innych przedmiotów. Każdemu będzie mierzona temperatura. Nie będzie mycia zębów, ani zajęć dodatkowych. W salach będzie znacznie mniejsza liczba zabawek, zostaną tylko te, które jesteśmy w stanie na bieżąco dezynfekować. Każde dziecko będzie miało swoje kredki, kartki. Zabawy będą organizowane w ten sposób, aby było jak najmniej kontaktów (nie wiemy, czy uda się to zrobić). Personel będzie wyposażony w odzież ochronną (fartuchy, maski, przyłbice, rękawiczki). W placówce będzie stworzona izolatka, z której mam nadzieję nie będziemy musieli korzystać. To tylko niektóre z wprowadzonych zmian.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i pracowników, a także rodzin naszych Przedszkolaków, Rodzice zobowiązani są do zapoznania się i przestrzegania zasad funkcjonowania placówki w okresie epidemii oraz wszelkich procedur wprowadzonych zgodnie z wytycznymi MEN, GIS i zarządzeniami dyrektora przedszkola.

Zapraszamy do zakładki

„PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W CZASIE EPIDEMII”,

aby zapoznać się  z dokumentacją

dotyczącą organizacji pracy przedszkola od 18.05.2020.

Prosimy o wypełnienie oświadczenia, ankiety, podpisanie

i przesłanie skanem na adres mailowy przedszkola:

p315@edu.um.warszawa.pl

lub dostarczenie osobiście do placówki.

Dyrektor Przedszkola 315
Hanna Warmińska