14 mar

Wielkanocny Konkurs Plastyczny !!!

Drodzy Rodzice !!!

Przed nami najbardziej radosne i wiosenne Święta Wielkanocne. Nieodłącznym elementem wielkanocnego stołu jest Jajko symbolizujące rodzące się życie oraz nadzieję. Tradycją stało się zdobienie jajek. Dlatego tak ważne jest przybliżanie dzieciom zwyczajów wielkanocnych

Zapraszamy do wzięcia udziału
w Rodzinnym Konkursie Wielkanocnym

„PISANKA WIELKANOCNA”

Celem konkursu jest:

• Popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych ze Świętami Wielkanocnymi;

• Stworzenie okazji do zaprezentowania przez dzieci i rodziców własnych pomysłów i technik wykonania pisanek oraz form ich zdobienia, pielęgnowanie więzi rodzinnych.

• Rozwijanie wyobraźni i pomysłowości dzieci i rodziców.

• Odkrywanie zdolności i talentów dzieci, wyrabianie poczucia estetyki.

Pisanka może być wykonana z różnorodnych materiałów np. sznurek, balon, styropian, papier, wydmuszki, wykorzystanie elementów wiosennych.
Wielkość pisanki – nieograniczona

Prace powinny być oznaczone metryczką mocno przytwierdzoną do pisanki, zawierającą następujące informacje:

• imię i nazwisko dziecka, grupa oraz z kim wykonywało pisankę

Pisanki prosimy przynosić do swoich grup

do dnia 26 marca ( piątek)

Uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy oraz nagrody

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE